Produktinformation
| Materiale | Grå portg. Castro Daire |
|---|---|
| Stentype | Monzo Granit |
| Oprindelse | Cela, Castro Daire, Viseu, Portugal |
| Farve | Lys grå granit |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 8-10 cm x 8-10 cm x 8-10 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 10 mm |
| Overflade | +/- 10 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.640 kg/m³ kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,3 % |
| Bøjningstrækstyrke | 18,7 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343:2012 |
|---|---|
| År | 05 |
| Produkttype | Chaussesten af natursten |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.