Produktinformation
| Materiale | Portg. Lys |
|---|---|
| Stentype | Monzo granite |
| Oprindelse | Alpendorada E. Matos, Portugal |
| Farve | Lys grå granit |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 100 – 140 cm x 12-13 cm x 30 cm (høj) / 25 cm (lav) mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 10 mm |
| Overflade | +/- 10-15 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2650 kg/m³ kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,3 % |
| Bøjningstrækstyrke | 20,1 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343:2012 |
|---|---|
| År | 05 |
| Produkttype | Kantsten af natursten |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.