Produktinformation
| Materiale | Grå Kina granit G341 |
|---|---|
| Stentype | Monzonite G341 |
| Oprindelse | Shandong Kina |
| Farve | Lys grå m/rødbrune pletter |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 90 – 120 cm x 12 cm x 29-30 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | Bredde +/- 5 mm, Højde +/- 10 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2650 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,30 % |
| Bøjningstrækstyrke | 13,8 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Produkttype | Kantsten af natursten til udendørs belægning |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.