Produktinformation
| Materiale | Grå Kina granit G375 |
|---|---|
| Stentype | Granitoid G375 |
| Oprindelse | Shandong Kina |
| Farve | Grå-hvid fin-mellemkornet granitoid med større rødbrune plagioklas korn |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 90 – 110 cm x 14,5 / 17 cm x 29-30 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | Bredde +/- 5 mm, Højde +/- 10 mm |
| Overflade | Stokhugget top og front |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2630 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,30 % |
| Bøjningstrækstyrke | 15,9 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Produkttype | Kantsten af natursten til udendørs belægning |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.