Produktinformation
| Materiale | Grå Kina granit G375 |
|---|---|
| Stentype | Granitoid G375 |
| Oprindelse | Shandong Kina |
| Farve | Grå-hvid |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 90 – 120 cm x 12 cm x 28 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | Bredde +/- 5 mm, Højde +/- 10 mm |
| Overflade | Savet og stokhugget top, front+delvis bagside. Forkant affaset 2,5x2,5 cm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2630 kg/m3 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,20 % |
| Bøjningstrækstyrke | 12,7 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.