Produktinformation
| Materiale | Rødlig Kina granit Nordland |
|---|---|
| Stentype | Granit |
| Oprindelse | Qingdao, Shandong, Kina |
| Farve | Rødlig med sorte nister |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 90 – 120 cm x 12 cm x 28-29 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | Bredde +/1 5 mm, Højde +/- 10 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2650 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,10 % |
| Bøjningstrækstyrke | 18,0 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343: 2012 |
|---|---|
| År | 05 |
| Produkttype | Kantsten af natursten til udendørs belægning |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.