Produktinformation
| Materiale | G399 |
|---|---|
| Stentype | diorite |
| Oprindelse | Culai Town, Daiyue District, Taian City, Shangdong, Kina |
| Farve | Mørk grå / sort |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 13-15 cm x 13-15 cm x 15-25 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 10 mm |
| Overflade | +/- 10 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.880 kg/m³ kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,30 % |
| Bøjningstrækstyrke | 16 Mpa MPa |
| Trykstyrke | 143 Mpa MPa |
Petrografisk Sammensætning
| Kvarts | kvarts% |
|---|---|
| Biotit | biotite% |
| Andre | diorite |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1342: 2013 |
|---|---|
| År | 05 |
| Produkttype | Brosten af natursten til udendørs belægning |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.