Produktinformation
| Materiale | Otelo Granit |
|---|---|
| Stentype | Granit |
| Oprindelse | S. Lourenco do Douro, Marco De Canaveses, Porto , Portugal |
| Farve | Lys grå |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 18-22 cm x 13-15 cm x 13-15 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 10 mm |
| Overflade | +/- 15 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2680 kg/m³ kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,3 % |
| Bøjningstrækstyrke | 19,1 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1342:2012 |
|---|---|
| År | 05 |
| Produkttype | Brosten af natursten til udendørs belægning |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.