Produktinformation
| Materiale | Lagos Gold |
|---|---|
| Stentype | Beige, grov calsitisk, bioklastisk kalksten |
| Oprindelse | Quinta do Escarpão, Albufeira, Portugal |
| Farve | Beige |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | - x - x 20 mm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 2 mm (Klasse 1) |
| Overflade | Savet |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.670 kg/m3 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,40 % |
| Bøjningstrækstyrke | 17,5 MPa MPa |
| Trykstyrke | 223 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1341:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Produkttype | Naturstensfliser til udendørs anvendelse |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.