Produktinformation
| Materiale | Castro Daire |
|---|---|
| Stentype | Monzo Granit |
| Oprindelse | Cela, Castro Daire, Viseu, Portugal |
| Farve | Lys grå |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 8-10 cm x 8-10 cm x 8-10 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 10 mm |
| Overflade | Top savet/jetbrændt eller stokhugget, Øvrige sider kløvet. Uregelmæssigheder +/- 10 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.620 kg/m³ kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,3 % |
| Bøjningstrækstyrke | 18,7 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1342: 2013 / DS/EN 1343:2012 |
|---|---|
| År | 05 |
| Produkttype | Brosten af natursten til udendørs belægning |
| Anneks | ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.