Produktinformation
| Materiale | G343B Granit |
|---|---|
| Stentype | Granit |
| Oprindelse | Shandong, Kina |
| Farve | lys grå til grå |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | - x - x 100 mm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 4 mm (Klasse 1) |
| Overflade | Stokhugget top, rest savet |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.660 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,18 % |
| Bøjningstrækstyrke | 15,8 MPa MPa |
| Slidstyrke | NPD mm³ |
| Skridsikkerhed (tør) | NPD SRV |
| Skridsikkerhed (våd) | NPD SRV |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1341:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Produkttype | Naturstensfliser til udendørs anvendelse |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.