Produktinformation
| Materiale | G350 Biotittisk Monzo Granit |
|---|---|
| Stentype | Granit |
| Oprindelse | Longquan Town, Yantai, Shandong, Kina |
| Farve | gul |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | - x - x 30-150 mm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 4 mm (Klasse 1) |
| Overflade | Stokhugget top, rest savet |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.650 kg/m3 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,10 % |
| Bøjningstrækstyrke | 15,5 MPa MPa |
| Skridsikkerhed (tør) | NPD SRV |
| Skridsikkerhed (våd) | NPD SRV |
| Trykstyrke | 155 MPa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1341:2013 |
|---|---|
| År | 21 |
| Produkttype | Naturstensfliser til udendørs anvendelse |
| Anneks | ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.