Produktinformation
| Materiale | Rødl Kina granit G352 |
|---|---|
| Stentype | Biotitisk monzo granit |
| Oprindelse | Pingyi County, Linyi City, Shandong, Kina |
| Farve | Rødl |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | 90 – 130 cm x 12-13 cm x 28-30 cm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 10 mm |
| Overflade | +/- 15 mm |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2660 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,20 % |
| Bøjningstrækstyrke | 17,4 Mpa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1343:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Produkttype | Kantsten af natursten |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.