Produktinformation
| Materiale | G654-1 |
|---|---|
| Stentype | Gabbro-diorite |
| Oprindelse | Fujian, Kina |
| Farve | Ikke angivet |
Dimensioner
| Længde x Bredde x Højde | - x Ø600 mm x 500 mm mm |
|---|---|
| Afvigelser | +/- 4 mm (Klasse 1) |
| Overflade | Jetbrændt synlige sider |
Tekniske Specifikationer
| Densitet | 2.790 kg/m3 kg/m³ |
|---|---|
| Vandabsorption | 0,17 % |
| Bøjningstrækstyrke | 26,6 MPa MPa |
| Skridsikkerhed (tør) | NPD SRV |
| Skridsikkerhed (våd) | NPD SRV |
| Trykstyrke | 215,6 MPa MPa |
CE Mærkning
| Standard | DS/EN 1341:2013 |
|---|---|
| År | 19 |
| Produkttype | Naturstensfliser til udendørs anvendelse |
| Anneks | Anneks ZA |
Dette datablad er autogenereret af CE Data Manager for Bent Vangsøe Natursten A/S.